سخن مدیر سایت

به نام خدا

ساحت و فطرت وجودی بشر در طول تاریخ همواره قرین علم افزائی و کشف معماها و مجهولات زندگی در قاموس طبیعت بوده و خواهد بود. این آرزوی دیرینه انسانهاست که همواره بر دانش خویش بیفزایند تا هم رمز و راز زندگی بهتر را دریابند و هم به راه حل های نوین برای غلبه بر مشکلات خویش فائق آیند.

اگرچه در گذشته علوم (نه صرفا” به معنای science) به شاخه های محدود تقسیم می شد اما امروزه به جهت گسترش دانش و تعاریفی که بر آن مترتب است تخصصها و گستره بسیاری را درحوزه علوم شاهدیم، آنچنان که با سرعت بسیاری بر هم پیشی می گیرند.

اما آنچه مسلم است اینکه در حریم تعلیم و تعلم هیچ حد و مرزی وجود ندارد زیرا در جهان امروز به یمن وجود امکانات ارتباطی نزدیک و تحقق دهکده جهانی این فرصت برای همه فراهم است تا هیچ طالب علمی از قافله علم بازنماند و فارغ از سن و جنس و مرزهای جغرافیائی و دیگر محدودیتهای قانونی و غیر… موانع را مرتفع و شاهراه کمال خویش یعنی دانش افزائی را هموار سازند و بقول امیرمومنان علی (ع) تنها چیزی که محدودیت و قناعت در آن راه ندارد کسب علم و دانش است.

اگرچه یکی از معضلات آموزش فعلی محدود کردن و اقناع نمودن افراد به کسب علم در حد و اندازه اخذ یک مدرک تحصیلی است اما آموزش نوین پا را فراتر نهاده و با استفاده از تکنولوژی روز سهام علم را از تفکرات صندوقچه ای بازستانده و آنرا در معرض عموم گذارده و به مسئولیت تاریخی خود که همانا شکستن حدومرزها کسب علم و دانش است اقدام نموده است.

بی تردید گسترش دانش فیزیوتراپی بسان دیگر علوم پزشکی از این مسیر جدا نیست بدین لحاظ رسالت یکایک رهروان این رشته – از دانشجویان عزیز و پرتلاش و کوشا گرفته تا فارغ التحصیلان صاحب علم و تجربه و نیز اساتید معظم و مسلم، این است که همگام با تغییر و تحولات جهانی در حوزه نگرش نوین به حرفه – از قافله جهانی بازنمانند و چه بسا با وجود استعدادهای بالقوه و بالفعل علمی و عملی خود قافله سالاری این کاروان را برعهده گیرند و به سرمنزل مقصود رسانند.

یکی از عوامل مهم گسترش دانش حرفه ای ما تحقق DPT است آنهم در سطحی فراگیر بشکلی که درب ورودی آن بسوی همه مشتاقان در همه سطوح باز باشد آنچنان که نه تنها همه طالبان دانش فیزیوتراپی نوین در داخل ایران عزیز درآن ورود کنند بلکه بعنوان کانون ارتقای علمی تمامی فیزیوتراپیستهای آسیا، به جایگاهی که شایسته آن است برسد.

بدیهی است که رسیدن به این مهم نه یک آرمان و رویا که عین واقعیت و ممکن الوجود است آنهم با وجود سرمایه های علمی و اشتیاقی که در میان همکاران حاصل است.

اما علیرغم موانعی که بر سر راه رسیدن به DPT بعنوان نیاز و هویت جامعه فیزیوتراپی کشور وجود دارد معتقدان به آن هرگز نباید دست از تلاش و کوشش بردارند زیرا نه تنها این موانع بخودی خود رفع نمیشوند بلکه از آنها بایستی بعنوان تبدیل “تهدید”به” فرصت” بهره برد تا افق دیدمان بسوی راهکارهای نوین گشوده شود و منتظر نمانیم که کسی یانهادی DPT را بما تقدیم نماید زیرا این ما هستیم که باید با ارائه طریق و راهکارهای راهبردی، دیگران را مجبور به پذیرش این حق مسلم خود نمائیم.

در حوزه مفاهیم رفتارشناسی “ارائه طریق” یا بعبارتی دیگر اتخاذ رفتار “روشمند” و “هدفمند” خود گامی است مهم جهت رسیدن به مقصود غائی.

بدین لحاظ ایجاد “دکتری حرفه ای آنلاین و نیمه آنلاین” هم گامی است بسوی هدف، و هم پاسخی است گویا و عملی به مطالبات بحق جامعه فیزیوتراپی کشور آنهم در سطحی فراگیر همزمان در داخل و خارج از کشور.

مسلما” همت و تلاش ستودنی همکاران دانشجوی نامز در کسب علم و انتقال تجربیات علمی و عملی خود به یکدیگر از یکطرف و نیز بعنوان یگانه تشکل همسو و کارا با حضور کثیری از همکاران با تجربه و مسئول از سوی دیگر، بزرگترین مشوق ما در انتخاب درستی راهی است که برگزیده ایم و مطمئنیم با این حضور و اشتیاق فراگیر بزودی شاهد DPT را در داخل کشورمان در کنار خواهیم داشت.

در پایان افتتاح سایت دانشگاه علوم پزشکی اسپانیا را در داخل کشور هم به دانشجویان نامز و نیز کلیه همکاران علاقمند دکتری حرفه ای فیزیوتراپی تبریک گفته و امیدواریم با استعانت از ایزد منان و انگیزه روزافزون همکاران کوشا در سراسر کشور شاهد پیشرفت علمی حرفه که همانا بهبودی بهتر و سریعتر بیماران می باشد گردیم. ان شاالله

در این خصوص منتظر همراهی و همکاری شما همکار عزیز در هر چه پربارتر شدن سایت هستیم.

و من الله التوفیق

“مدیریت سایت”